[fusion_builder_container type=”flex” hundred_percent=”no” equal_height_columns=”no” menu_anchor=”” hide_on_mobile=”small-visibility,medium-visibility,large-visibility” class=”” id=”” background_color=”” background_image=”” background_position=”center center” background_repeat=”no-repeat” fade=”no” background_parallax=”none” parallax_speed=”0.3″ video_mp4=”” video_webm=”” video_ogv=”” video_url=”” video_aspect_ratio=”16:9″ video_loop=”yes” video_mute=”yes” overlay_color=”” video_preview_image=”” border_color=”” border_style=”solid” padding_top=”” padding_bottom=”” padding_left=”” padding_right=””][fusion_builder_row][fusion_builder_column type=”1_1″ layout=”1_1″ background_position=”left top” background_color=”” border_color=”” border_style=”solid” border_position=”all” spacing=”yes” background_image=”” background_repeat=”no-repeat” padding_top=”” padding_right=”” padding_bottom=”” padding_left=”” margin_top=”0px” margin_bottom=”0px” class=”” id=”” animation_type=”” animation_speed=”0.3″ animation_direction=”left” hide_on_mobile=”small-visibility,medium-visibility,large-visibility” center_content=”no” last=”true” min_height=”” hover_type=”none” link=”” border_sizes_top=”” border_sizes_bottom=”” border_sizes_left=”” border_sizes_right=”” first=”true”][fusion_text]
Szakrális művészettörténet a genti oltár titkairól. Mikes Balázs előadása lélegzetelállító felfedezésekről a Van Eyck-fivérek világhírű alkotása kapcsán.
Agnus Dei (Isten Báránya)
Jézus Krisztust Keresztelő János nevezi Isten Bárányának, a keresztáldozatra utalva. Ahogyan előképe, a húsvéti bárány, vérével menti meg azokat, akik hisznek benne. A Bibliában ez a rövid mondat így olvasható: „Íme, az Isten Báránya, aki elveszi a világ bűnét!” (Jn1,29).
A Szent Bávo székesegyház számára a XV. század első harmadában egy németalföldi testvérpár készített egy monumentális szárnyasoltárt, ami 12 táblaképből áll. Huybrecht és Jan van Eyck tudásuk legjavát adták a mű elkészítéséhez.
A többszárnyas szerkezetű ún. poliptichon oltárnak rendkívüli hatása van a mai napig a nyugati kultúrára és ezzel párhuzamosan a nyugati keresztyénségre is. Tizenkét táblájának 20 festett oldalán legalább 250 különböző karakter van ábrázolva. A flamand reneszánsz kezdete (szinte egyidőben Firenzével), az olajfestési technika forradalmi alkalmazása, a németalföldi táblakép- és tájképfestészet megteremtése mind ehhez a festményhez és alkotóihoz köthető.
Már önmagában ezek a tények is izgalmassá teszik az alkotás megismerését, de ezeknél sokkal több lélegzetelállító részletet is megismerhetünk az előadás közben.
A RENDEZVÉNYTEREM A MINDENKORI HATÁLYOS JOGSZABÁLYOK SZERINT MŰKÖDIK!
A Rendezvényteremben friss pogácsával és házi limonádéval várjuk vendégeinket, míg a program előtt és után szeretettel várjuk kedves Vendégeinket a Napfényes Étterem különleges fogásaival.
Az aznapi érvényes belépőjeggyel 10% kedvezményt adunk a Napfényes Étterem áraiból (kivéve cukrásztermékek). Ez a kedvezmény nem vonható össze más kedvezményekkel.
Asztalfoglalás telefonon és online: 06-20-311-0101
https://reservours.com/v2/napfenyesetterem/tablereservation
Kultúra és vacsora egy helyen, a Belváros szívében!
Kövessen minket a Facebook-on is: http://www.facebook.com/napfenyesrendezvenyterem/
[/fusion_text][/fusion_builder_column][/fusion_builder_row][/fusion_builder_container]
1053 Budapest, Ferenciek tere 2.
(Veres Pálné – Curia utca sarok)
Nyitva tartás: H–V 11:30–21:00
(konyha: 20:30-ig)
Aznapi asztalfoglalás telefonon: +36 20 311 0101
Ételrendelés elvitelre: +36 20 311 0313
Ajándékutalványaink beválthatók éttermi és cukrászdai fogyasztásra, főzőworkshopokra, valamint rendezvénytermi programjainkra (irodalmi estekre, koncertekre, önismereti előadásokra, gyerekprogramokra, bűvészműsorokra, stb.) is!
Az utalványok fél évig érvényesek, így garantáltan találnak kedvükre való programot!